Viktor a Adela prehovorili o RAKOVINE: Preventívka vám môže zachrániť život!


Už dávnejšie vyšlo najavo, že Adele sa vďaka pravidelným prehliadkam na gynekológii podarilo zachytiť rakovinu. Dnes sa spolu s manželom snažia pomáhať aj ostatným ženám a mužom.

Zdroj: instagram/trochu_inak_s_adelou

Viktor prehovoril o skúsenosti, ktorú mala jeho manželka. Tej sa podarilo za pomoci lekárov vyhnúť zdravotným problémom: "Stalo sa to len vďaka jej dlhodobému poctivému prístupu k preventívkam. Nabiehajúci karcinóm krčka maternice jej vďaka tomu za pár minút bezbolestne vyriešili v Ružinove. Na oddelení ale stretla pani, ktorá na to, podľa vlastných slov, roky úplne kašľala a rakovina jej už napadla aj iné časti tela...preventívka by pritom rozvíjajúcu sa chorobu veľmi pravdepodobne odhalila, a až 9 z 10 prípadov vyliečila. Úplne rovnako, ako v Adelkinom prípade. Nie, nemalo by to “zostať doma”. Tabu o mužských a ženských rozkrokoch prinieslo jediné - páry sa aj svojej najbližšej rodine boja povedať, že nevedia otehotnieť pre nízky počet spermií. A stovky žien tu u nás každý rok ochorejú, a mnohé zomrú, úplne zbytočne. Baby, objednajte sa. Chlapi, dohovorte im. A rovno sa potom aj vy objednajte k urológovi," apeluje Viktor, ktorému nie je zdravie ľahostajné.

Zdroj: instagram/viktorvincze

Adela dodáva, že pravidelné preventívky jej, na rozdiel od mnohých iných žien, zachránili život: "Keby som nechodievala na pravidelné gynekologické prehliadky, bolo by možno všetko inak. Tak, ako som to videla u niektorých dám na oddelení."

Zdroj: instagram