Mama 8-mich detí prehovorila o násilí a manipulácii vo vzťahu: Obeťou sa môže stať ktokoľvek!


Nika Macinská sa nebojí otvárať aj ťažké témy. Najmä v prípade, že jej slová môžu pomôcť niekomu ďalšiemu.

Zdroj: instagram/dennik.mamy_8deti

Myslela som si, že to je tak všade

Nika nedávno prehovorila o pomerne tabuizovanej téme - manipulácia v blízkych vzťahoch. Sama ju zažila a chce pomáhať aj iným. "Keď som bola malá, myslela som si, že všetci to majú doma tak, ako ja. Navonok naša rodina vyzerala usporiadane a dobre. No vo vnútri som vedela, aká je realita. A tak som si myslela, že je to všade tak. Že to majú rovnako ťažké a smutné a navonok to vyzerá v pohode. Ako dieťa som nemala inú možnosť, " hovorí Nika a dodáva, že podobnú skúsenosť má aj z partnerského vzťahu.

Vzorce, ktoré si doniesla z domu, sa stali súčasťou jej manželstva. To sa neskôr rozpadlo a Nika zostala s deťmi sama. 
"Dnes viem, že by mi bolo pomohlo, keby som od niekoho bola počula o manipulatívnych rodičoch a partnerovi, že také niečo existuje. Možno by som sa nebola musela tak dlho cítiť ako blázon."

Zdroj: instagram/dennik.mamy_8deti

Stať sa to môže každému

Nika dodáva, že obeťou manipulácie môže byť ktokoľvek. Najčastejšie sa do tejto pozície dostávajú ľudia, ktorí vyrastali s manipulatívnym rodičom a tento druh správania poznali od malička: "Stať sa to môže, ak človek nezažil bezpodmienečné prijatie v detstve. Alebo aj niekto, koho pocity a túžby neboli brané do úvahy, " vraví Nika.

Známa mamička už vie, že každý má aj inú možnosť a nemusí byť v podobnom vzťahu. Hoci manipulátor neprestane manipulovať. každý môže zo vzťahu odísť. Každý má možnosť povedať si: DOSŤ. Vzťahy môžu byť podľa Niky pokojné a vyrovnané. Taký konečne aj sama zažíva. Po jej boku stojí nový muž, ktorý okamžite zapadol do veľkej rodinky.

Zdroj: instagram