Menštruácia pohodlne a bez odpadu? Ide to - nielen s kalíškom!


Väčšina žien počas menštruácie používa vložky či tampóny. Sú však aj iné, pohodlnejšie možnosti? Áno!

Zdroj: unsplash.com

Menštruačný kalíšok

Zrejme najznámejšia menštruačná pomôcka dnešných dní. Menštruačný kalíšok funguje podobne ako tampón, jeho výhodou je, že je možné používať ho opakovane. Kalíšok sa vymieňa podľa individuálnej potreby - každých 5-7 hodín, poprípade častejšie. Používať ho môžete aj v noci. Po použití ho umyte a dajte vyvariť do čistej vody.

Látkové vložky

O látkových vložkách má mnoho žien skreslené predstavy a túto môžno razantne odmietajú. Napriek tomu ide o naozaj praktické a najmä ekologické riešenie. Na trhu dnes nájdete veľké množstvo strihov, farieb a materiálov. Látkové vložky sú obdobné ako klasické intímky, takže ich môžete kombinovať s tampónmi či kalíškom.

Menštruačné nohavičky

Stále viac sa začína hovoriť o menštruačných nohavičkách. Na prvý pohľad vyzerajú celkom ako bežné spodné prádlo, no ukrývajú nepriepustnú vrstvu, ktorá funguje rovnako ako vložky. Toto riešenie je mimoriadne pohodlné a vhodné pre ženy, ktorým nevyhovujú vložky či kalíšky. 

Menštruačná hubka

Pomerne netradičné riešenie je prírodná morská huba, ktorá nahrádza klasický tampón. Veľkou výhodou je absolútne prírodný pôvod a žiadne chemické bielenie. Táto menštruačná pomôcka nie je veľmi rozšírená, čoho príčinou môže byť najmä nie príliš praktické používanie a obavy z pretečenia.