Chcete schudnúť bez pohybu? Bez neho to zrejme nepôjde...


Zdroj: unsplash.com

Ak chcete spraviť niečo pre svoju postavu, bez pohybu to pôjde len ťažko. Šport je najzdravší spôsob chudnutia. Precvičíte tak nielen svaly, ale môžete prispieť aj k lepšej koncentrácií a získate aj viac energie. Ak začnete žiť aktívne, budete aj v práci podávať lepšie výsledky.

Ak ste sa rozhodli, že konečne začnete venovať svoj čas aj svojim svalom, zo začiatku to veľmi nepreháňajte. Všetko s mierou platí aj tu, preto začnite pozvoľne a dbajte na signály, ktoré vám vaše telo dáva. Tak sa vyhnete následnej bolesti kĺbov aj svalov, čo by vás mohlo odradiť. Dôležitá je aj pevná vôla a odhodlanie. Nie vždy je počasie ideálne, avšak ak si už na pohyb zvyknete budete sami hľadať spôsob, ako športovať aj v zlom počasí. Jednoducho vám bude šport chýbať.

Na začiatok začnite napríklad behom alebo cyklistikou. Ak však máte vyššiu hmotnosť, vhodnejší je jednoznačne bicykel. Nezaťažuje kĺby v takej miere ako beh a je teda vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Nevnímajte šport ako trápenie, ale ako životný štýl. Potom bude ideálna postava realitou, a to aj bez väčších obmedzení. Šport sa opäť stáva záľubou viacerých z nás, ak je aj vašim cieľom vytrénovaná postava, nemusí vám bežná strava postačovať. Pre naberanie svalového objemu aj jeho udržanie počas diéty sú nutné proteíny. Tieto sa vyskytujú aj v strave, avšak v dostatočnom množstve ich telu dodáte v podobe výživových doplnkov.

Zdroj: TASR