Veronika Ostrihoňová UPOZORŇUJE na dôležitú VEC: MOVEMBER!


Poznáte movember? Nie? Tak čítajte ďalej!

Slovensko sa počas novembra zapája do kampane Movember, ktorá hovorí o dôležitosti preventívnych prehliadok mužov u urológa a o rakovine prostaty. Kampaň Slovenskej urologickej spoločnosti sa rozhodli podporiť viaceré známe Slovenky, ktoré vyzývajú aj ďalšie ženy k rozhovorom s mužmi, ktoré im môžu zachrániť zdravie.

Jednou z nich je aj známa moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá na svojom instagrame na tento mesiac upozornila.

"Priatelia a priateľky, #movember asi poznáte. Je to kampaň, ktorá upozorňuje na dôležitosť preventívnych prehliadok v predchádzaní rakoviny prostaty. Tá je druhým najčastejším ochorením u mužov. Podľa oficiálnych štatistík ju má asi deväť tisíc Slovákov, v realite to vraj pre zlé vykazovanie môže byť aj trikrát viac."

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Jeden rozhovor môže zmeniť život! Priatelia a priateľky, #movember asi poznáte. Je to kampaň, ktorá upozorňuje na dôležitosť preventívnych prehliadok v predchádzaní rakoviny prostaty. Tá je druhým najčastejším ochorením u mužov. Podľa oficiálnych štatistík ju má asi deväť tisíc Slovákov, v realite to vraj pre zlé vykazovanie môže byť aj trikrát viac. Ročne pribudnú dve tisícky nových prípadov. Je to pritom druh karcinómu, ktorý, ak sa zachytí včas, dá sa veľmi dobre liečiť. Napriek tomu na preventívne prehliadky k urológovi chodí ročne len pätina mužov na Slovensku. Preto sa Slovenská urologická spoločnosť s partnermi rozhodla tento rok do kampane na zvýšenie povedomia zapojiť ŽENY. Lebo. Viete ako. Women get stuff done ako sa vraví u Amerikáncov. Preto, dámy, hoďte reč so svojimi kamarátmi, otcami, bratmi, partnermi, známymi a naznačte im, že tak, ako ženy majú svojho gynekológa, muži by mali mať urologa. Áno, vyšetrenie prostaty nie je návšteva hotela paradise, ale vydržať sa to dá. Aj keď ste typ, ktorého skolí soplík. Prvých sto žien, ktoré sa porozprávajú s pánmi vo svojom okoli a nebodaj ich nahovoria na návštevu urológa (po 50tke by mala byť samozrejmosťou), a dajú to vedieť na stránke dalsom.sk/movember, získajú ponožky, ktoré vidíte na fotke, z limitovanej edície MovemBER od @fusakle.sk ?Dajú sa aj zakúpiť, časť z ich výťažku ide @ligaprotirakovine . A ak neviete ako na mužov vo vašom okoli, dnes som počula skvelý tip - venujte im namiesto hlúpostí na okrúhle narodeniny preventívnu prehliadku (nemusí byť len u urológa). Pomôže v konečnom dôsledku oveľa viac ako zastrihávač chĺpkov do nosa. A ja od dnes viem, čo @sajfa dostane na 45ku. Prevencia je dôležitá, kamoši, či ide o telesné alebo duševné zdravie. Nerobíme to napokon len pre nás, ale aj pre tých, ktorých máme radi. Až tak, že im pri večeri porozprávame o prostate? . . . #dalsom #movember #fusakle #prevencia #healthy #prostate #men #women #wellbeing #november #menshealth #pic #picoftheday #slovenskaurologickaspolocnost

Príspevok, ktorý zdieľa Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova),

Zdroj: instagram