Trápi vás ranná nevoľnosť? Zistite, prečo!


Ranná nevoľnosť nie je pre mnohé ženy žiadnou neznámou. Mnohokrát sa nejedná o žiaden vážny stav, ale vždy je vhodné dôvod bolestí správne odhadnúť.

Hormonálna nerovnováha 

Hladiny hormónov v našom tele sú nastavené pre ideálne podmienky, v ktorých sa môžeme nachádzať. Denne však prichádzame do styku s rôznymi škodlivinami, ako sú baktérie či stres, a tak nie sú ani naše hormóny v rovnováhe. Tomuto stavu môžeme okrem iného predísť aj jedením vždy v rovnaký čas a dostatkom spánku. 

Nízka hladina cukru 

Pojem ako “hypoglykémia” je veľkým strašiakom diabetikov. Avšak aj u tých, ktorých pankreas funguje úplne normálne, môže nastať stav spôsobený nízkou hladinou cukru v krvi. Cukor je najdôležitejším zdrojom energie pre naše telo. Ak ste však nešli spať vyhladovaná alebo po niekoľkých pohárikoch dobrého alkoholu a nízka hladina cukru sa objavuje po úplne bežnom večere, mali by ste navštíviť vášho lekára. 

Únava a vyčerpanie 

Kvalita spánku je rovnako dôležitá ako jeho dĺžka. Obe tieto vlastnosti spánku vplývajú na to, ako sa vaše telo cez noc zregeneruje. Ak zanedbáte jeden z týchto kľúčových aspektov spánku, nemôžete čakať, že sa vám bude dobre vstávať. Vyčerpanie sa tiež môže prejavovať rannou nevoľnosťou. 

Dehydratácia 

Naše telo je z drvivej väčšiny tvorené vodou, ktorá zastáva funkciu rozpúšťadla a transportného média v celom našom tele. Dehydratácia môže veľmi ľahko spôsobiť nevoľnosť a zvracanie. Práve tieto stavy sa obvykle objavujú ruka v ruke pri rôznych ďalších zdravotných problémoch. Preto je dôležité stále myslieť na denný prísun tekutín. Dospelý človek by mal denne skonzumovať aj 2,5l tekutín! 

 

Zdroj: goodtoknow.co.uk