Adela otvorene o starobe: Starší ľudia sú inšpiráciou


Stretnutie s menovkyňou ju prinútilo zamyslieť sa.

Zdroj: instagram/trochu_inak_s_adelou

Obľúbená moderátorka sa zoznámila s Adelou Vinceovou, o 50 rokov staršou ženou. Rozhovor so sympatickou dámou inšpiroval Adelu k zamysleniu. Veselá, bystrá a samostatná pani Adela milovala tanec, na ktorý dodnes rada spomína.

"Aké je to vlastne zvláštne, že sa považujeme za hodnotných, len keď sme pri sile. Keď od rána do večera roztáčame koleso HDP a “produkujeme v produktívnom veku produkty”. Spoločnosť je tak nastavená na výkon a úspech, že sami pred sebou strácame význam, keď už nemáme silu," začala svoje zamyslenie Adela.

Dodala, že nik, ani starší či chorí ľudia, nie sú v našich životoch "na obtiaž". Práve naopak. Cenná lekcia od starších ľudí je niečo, čo by sme si mali všetci vážiť.

"Výkonných máme okolo seba dosť. Vy nás učíte tomu podstatnému - obyčajnému bytiu. Neponáhľať sa, pozerať z okna, robiť veci pomaly, prijímať stárnutie tela aj mysle, nenaháňať sa za výkonom. Dávate nám možnosť byť empatickí, citliví voči krehkosti iných, dávate nám príklad v akceptovaní pomoci.

Lebo keď dožijeme, budeme ju potrebovať všetci. Ponúkate nám lekciu nelipnutia na iných, keďže tých je vo vašom živote stále menej. Smerujete našu pozornosť k častej samote,v ktorej sme v ozajstnom kontakte so sebou. Toto sú osožnejšie lekcie, než predplatená online prednáška o desiatich krokoch k úspechu. Toto je váš nenahraditeľný “produkt” pre našu spoločnosť," napísala.

Zdroj: instagram