Ďalšia SMUTNÁ správa zo sveta hudby: Opustil nás hudobník zo skupiny Čechomor!


Známy hudobník Radek Pobořil členom bol členom orchestra činohry Národného divadla od 15 rokov. S Čechomorom hral od roku 1988.

Zdroj: Facebook

Vo veku 75 rokov zomrel v utorok po ťažkej chorobe dlhoročný člen skupiny Čechomor Radek Pobořil. Hral na akordeón, dychové nástroje a plechové dychové nástroje s nátrubkom. Okrem Čechomoru nakrúcal a vystupoval aj so známym spevákom Jaromírom Nohavicom.

"Je nám veľmi ľúto, ale s veľkým zármutkom by sme vám chceli oznámiť, že po ťažkej chorobe dnes zomrel náš kamarát a spoluhráč. Úprimnú sústrasť," napísal Čechomor v utorok večer na Facebooku.

Radek Pobořil sa narodil v roku 1946 v meste Frýdek-Místek. Na konzervatóriu v Ostrave vyštudoval odbor trúbka, harmonika. Od 15 rokov bol členom orchestra činohry Národného divadla. S Čechomorom hral ako hosťujúci člen od roku 1988, stálym členom sa stal v roku 1990.

Spolupracoval aj s pesničkárom Jaromírom Nohavicom, podieľal sa na nahrávaní jeho albumu Babylon a potom s ním odohral niekoľko koncertov. Aranžoval hudbu pre bigbandy, venoval sa hraniu v džezových kluboch a na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka učil trumpetistov džezovú improvizáciu.

Zdroj: TASR, Facebook