Príjemné prekvapenie na záver víkendu: Princ Harry má dcéru. Dostala krásne meno!


Zdroj: www.instagram.com/p/CMKwSy0HMKt/

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová dnes (6.6) oznámili, že sa im narodilo druhého dieťaťa - dcéra, ktorej dali meno Lilibet Diana. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Dievčatko sa narodilo v americkom štáte Kalifornia. Mama aj dcéra sa majú dobre, dokonca sú už obe späť doma, čo potvrdila tlačová kancelária kráľovského páru.

Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor prišla na svet v piatok v kalifornskej nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital, pričom Harry bol prítomný pri pôrode, dopĺňa tlačová agentúra Reuters.

"Lili je pomenovaná po svojej prastarej matke, Jej Veličenstve kráľovnej (Alžbete II.), jej stredné meno - Diana - sme zvolili na počesť jej milovanej starej matky, princeznej z Walesu," uviedol pár vo vyhlásení.

Diana bola matkou princa Harryho a princa Williama, v roku 1997 však tragicky zahynula pri autohavárii v Paríži.

Narodenie dievčatka prichádza po roku rozruchov v britskej kráľovskej rodine. Harry a Meghan sa medzitým vzdali svojich kráľovských povinností a odsťahovali sa do USA, kde chcú podľa vlastného vyjadrenia viesť nezávislejší život.

"Ďakujeme za vašu pretrvávajúcu priazeň a podporu počas tohto veľmi výnimočného obdobia pre našu rodinu," dodal pár vo svojom vyhlásení. Ich prvý potomok, synček Archie Harrison, sa narodil v roku 2019.
      

Zdroj: TASR