Príbehy najznámejších SKLADIEB!


Viete, ako vznikol song We Will Rock You?

1. We Will Rock You - Queen 

Tento mega hit bol napísaný po koncerte skupiny Queen v roku 1977. Skladba „We Will Rock You“ bola reakciou na konkrétnu etapu kariéry Queen, kedy sa diváci stávali väčšou súčasťou šou ako samotná kapela. Ako vysvetlil Brian May, s Freddiem si mysleli, že by bolo zaujímavým experimentom napísať pieseň o publiku.

2. All of Me - John Legend 

Nič nie je sladšie, ako táto pieseň Johna Legenda. Chrissy Teigen povedala, že hneď vedela, že pieseň je o nej.

Prvý riadok znie: Čo by som robila bez tvojich bystrých úst, takže ak to nie je o mne, tak potom o kom?“ povedala Chrissy pre Huffington Post.

3. I Will Always Love You - Dolly Parton 

V roku 1973 narazila Dolly Parton na prekážku vo vzťahu s Porterom Wagonerom, jej mentorom a partnerom na obrazovke. Údajne nebol pripravený na jej vlastnú kariéru - až kým mu túto pieseň nezaspievala a on nepodľahol.

4. Uptown Girl - Billy Joel 

Mnoho ľudí si myslí, že hit z roku 1980 od Billyho Joela bol inšpirovaný Christie Brinkleyovou. Ale v rozhovore pre The Howard Stern Show v roku 2010 Billy objasnil, že v skutočnosti bola pieseň inšpirovaná nejednou ženou - vrátane Christie a Elle Macpherson, s ktorými randil, keď pieseň písal.

5. Because of You - Kelly Clarkson

Ako uviedla Kelly v jednom rozhovore, táto pieseň je inšpirovaná rozvodom jej vlastných rodičov. Pieseň má poukázať na začarovaný kruh v nefunkčnej rodine, kedy deti kopírujú nesprávne správanie svojich rodičov a neskôr sa tak správajú aj k svojim deťom.

Zdroj: www.goodhousekeeping.com