Každý ich miloval. Piesne Mekyho Žbirku majú v našich životoch zvláštne miesto


Niet azda nikoho, kto by si medzi nádhernými skladbami nenašiel "tú svoju".

Meky bol autorom mnohých nezabudnuteľných skladieb, s ktorými sa každému z nás spájajú vlastné spomienky. Jeho tvorba bola silná, krásna, dojemná aj láskavá a pri počúvaní jeho piesní nikdy nechýbali zimomriavky.

A dnes na tvárach mnohých z nás nebudú chýbať ani slzy. Zaspomínajte si s nami na jeho nezabudnuteľné hity a pripomeňte si chvíle, s ktorými sa vám spájajú.

Chalan z Bratislavy, ako ho nazval Kamil Peteraj, rozumel ľuďom a jeho piesne boli toho dôkazom. Napríklad taká  Jesenná láska dokázala vždy zázraky...

Ďalšou nádhernou skladbou je rozhodne Balada o poľných vtákoch. Už po zaznení prvého tónu skladby sa objavia zimomriavky a príjemné chvenie, ktoré dokázal vyvolať iba nezameniteľný hlas Mira Žbirku.

Spevák z Bratislavy dosiahol úspechy, o akých sa iným ani nesnívalo, napriek tomu si navždy zachoval chlapčenský úsmev a skromnosť. Slávou opitý rozhodne nebol...

Meky zostane navždy aj v srdci jeho kamarátky a speváckej kolegyne. Marika mu venovala nádherný odkaz: "Môj drahý Meky, veľmi mi budeš chýbať. Si v mojom srdci navždy. S láskou, tvoja princezná."

A nakoniec, ako by povedal sám spevák: "Čo bolí, to prebolí..."

Zdroj: youtube.com