Toto ste o hite UPTOWN FUNK určite nevedeli


Bruno Mars vydal v spolupráci s hudobníkom Markom Ronsonom hit Uptown Funk už pred 7 rokmi. Pieseň sa dostala na vrchol rebríčkov v 19 krajinách a dodnes je v playliste mnohých rádií. Čo si však o piesni myslí Ronson?

Mark Ronson sa už 27 rokov zaoberá skladaním hudby a pôsobí aj ako DJ. V hite Uptown Funk si zahral na basgitare a v klipe ho môžete nájsť na viacerých scénach. Napriek fenomenálnemu úspechu piesne po celom svete však Ronson najradšej spomína na proces tvorby.

Spomína, ako museli mať zúčastnení kvôli jedinej scéne nasadený "priblblý" úsmev takmer 6 hodín vkuse. Ronson je posadnutý klasickou tvorbou hudby a odmietol dokonca aj pieseň skrátiť. Podľa niektorých odborníkov by mala v kratšej podobe oveľa lepšie šance na úspech. Opak sa však stal pravdou.

Hudobník v dnešnej dobe pripravuje dokument o vtipných nehodách, ktoré sú spojené s tradičnou tvorbou hudby a ktoré sa nemôžu stať v moderných štúdiách. Kedykoľvek Ronsona "predbehne doba", vždy sa mu akosi podarí vytvoriť ešte zdanlivo posledný tradičný kúsok. Vypočujte si s nami jeho spomínaný hit z roku 2014.

Zdroj: music-news.com