Lenka Filipová v spoločnej skladbe s dcérou Lenny! ♥


Aká matka, taká Katka! V prípade českej hudobníčky Lenky Filipovej a jej dcéry Lenny, ktorá sa rozhodla ísť v maminých šľapajách, to platí dvojnásobne. Nahrali totiž príjemnú spoločnú skladbu, z ktorej sála veľká rodinná pohoda. Volá sa Samotní nejsme nic a je to zároveň ústredná pesnička k novému seriálu Kukačky. 

Autori seriálu požiadali Lenku Filipovú a Lenny, či by pre Kukačky nenaspievali skladbu s témou rodičovstva. Vznikol tak duet o vzťahu rodiča k dieťaťu. Zložil ju David Solař, ten ju spoluprodukoval s Marcusom Tranom, text napísala Ester Brožová. Videoklip režíroval Marek Jarkovský, ktorý do nej zakomponoval aj rodinné zábery z detstva, vďaka čomu klip získal rodinnú atmosféru. Vznikol v decembri a Marek v ňom vkusne prepojil zábery zo seriálu s osobným archívom speváčok. 

Samotní nejsme nic je po troch rokoch novou skladbou, ktorú Lenka Filipová posiela do hudobného sveta. Tá Lenku doprevádza na piane a prekvapivo vymenila angličtinu za češtinu„Písnička v češtině a písnička s mojí mamkou byly asi dvě nejčastěji kladené otázky, se kterými jsem se v posledních letech setkávala. Jsem proto ráda, že posluchačům můžeme nabídnout něco nového, co splňuje obojí,“ prezradila Lenny. 

„Díky dějství seriálu dostává písnička v očích diváků daleko hlubší rozměr, a to u nás také hrálo podstatnou roli, když jsme se pro tuto spolupráci rozhodovaly. I proto bylo pro nás důležité ukázat kousky seriálu i v klipu,“ vysvetlila Lenka Filipová.

„Tento singl určitě není naší první ani poslední spoluprací, ale myslíme, že názorně ukazuje, že na věci musí být ten správný čas,“ zhodli sa dcéra s mamou.   

Zdroj: PR SPRÁVA; YouTube