Naši českí susedia ocenili slovenskú kapelu NOCADEŇ: Získala hudobnú cenu Anděl!


Nominovaní boli spolu so Simou Martausovou a Mariánom Čekovským.

Zdroj: PR Správa

Na začiatku roka vydala košická skupina NOCADEŇ hit Architekti šťastia. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Skladba oslovila nielen slovenskú, ale aj českú hudobnú scénu. 

Architekti šťastia pochádzajú z ešte úspešnejšieho albumu Aurõra. Kapela za ňu získala prestížnu hudobnú sošku ANDĚL.

Bratia Rasťo a Robo Kopinovci, ktorí sa v nominácii slovenskej kategórie ocitli spolu so Simou Martausovou (Len tak sa stíšim) a Mariánom Čekovským (Best On) dostali ocenenie, ktoré by na Slovensku nezískali, nakoľko takéto ocenenie typu Grammy u nás neexistuje. 

“Kedže na Slovensku už dlhé roky absentuje hudobné ocenenie typu Grammy alebo Anděl, už samotný fakt, že vznikla v rámci českých hudobných cien samostatná kategória, ktorá mapuje slovenskú hudbu, bolo prvé príjemné zistenie. Tým druhým bolo, keď akademici v prvom kole vybrali zhruba z 250 slovenských albumov, ktoré minulý rok vyšli, 3 nominované a medzi nimi sa objavil aj ten náš. Tretie, to najpríjemnejšie zistenie napokon bolo, keď nám oznámili, že sme cenu za najlepší slovenský album získali,” povedal Rasťo a zároveň dodal: “Pre nás, ako kapelu, je to veľký pocit zadosťučinenia a skutočne si túto cenu veľmi vážime. Za roky fungovania sme poznali, že nič nie je úplne samozrejmé. Rovnako aj teraz. Vo vyspelých krajinách sú tieto ocenenia bežné, u nás, žiaľ, už dlhé roky nie. Takže, aby sme niečo také mohli získať, museli nám so zmapovaním našej hudobnej scény pomôcť naši najbližší susedia z Českej republiky. Za to im patrí veľká vďaka.”

Skupinu Nocadeň založili bratia Rasťo a Robo Kopinovci v roku 1997.

Zdroj: PR Správa; YouTube