Bohemian Rhapsody je najstarším videoklipom na YouTube s miliardou zhliadnutí!


Zaslúžene.

Zdroj: www.unsplash.com

Oficiálny videoklip k skladbe Bohemian Rhapsody od britskej rockovej skupiny Queen z roku 1975 sa stal najstarším videom svojho druhu, ktoré na webovej stránke YouTube zaznamenalo miliardu zhliadnutí.

Ide o prvé video pôvodne zverejnené v 70-tych rokoch alebo v akomkoľvek roku pred 90-tymi rokmi, ktoré dosiahlo tento míľnik.

Prvým hudobným videoklipom, ktorý na YouTube dosiahol miliardovú sledovanosť, sa stal v roku 2012 videoklip k skladbe Gangnam Style od juhokórejského speváka Psy; v súčasnosti má už 3,3 miliardy zhliadnutí.

Rekordérom v tejto bilancii je však videoklip k skladbe Despacito od Luisa Fonsiho, ktoré má už 6,3 miliardy zhliadnutí.

Bohemian Rhapsody, napriek dosiahnutému úspechu, nepatrí ani do prvej stovky najprehrávanejších videí na YouTube. Doteraz bol jediným hudobným videoklipom pochádzajúcim z 20. storočia, ktorý sa mohol pochváliť jednou miliardou zhliadnutí, November Rain od americkej hardrockovej skupiny Guns N' Roses.

Skladba Bohemian Rhaposody, ktorú napísal zosnulý frontman Queenu Freddie Mercury, zaznamenala na YouTube nárast sledovanosti po vlaňajšom uvedení rovnomenného biografického filmu. Na konte má obrovský komerčný úspech. Zarobil 903 miliónov dolárov a získal štyroch Oscarov a dva Zlaté Glóbusy.

Zdroj: TASR; YouTube