Filmová ARABELA je späť! Spoznali by ste ju aj po 30 rokoch?


Jana Nagyová, ktorá stvárnila legendárnu princeznú, si zahrá v novej českej rozprávke s názvom Princ Mamánek.

Jan Budař začal po niekoľkoročných prípravách natáčať výpravnú filmovú rozprávku podľa svojej vlastnej rovnomennej knihy Princ Mamánek.

Okrem toho, že film režíruje, v ňom zároveň stvárňuje aj hlavnú postavu – rozmaznaného princa Ľudovíta, ktorý je nútený vydať sa do sveta. Jeho otca, kráľa, hrá Martin Huba a v úlohe kráľovnej a až príliš starostlivej Ľudovítovej mamy sa pred filmové kamery po takmer tridsiatich rokoch vrátila Jana Nagyová, predstaviteľka nezabudnuteľnej princeznej Arabely. V role tak trochu neotesaného rytiera a sprievodcu hlavného hrdinu na jeho dobrodružnej ceste sa zase predstaví Ondřej Vetchý.

Viem, že pri natáčaní filmu je múdre obklopiť sa v tými najlepšími v odbore,“ komentuje Jan Budař hereckú zostavu a ďalších tvorcov, ktorí sa na filme Princ Mamánek podieľajú.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Budař (@jan_budar)

Rola kráľovnej Ľudmily ma tak nadchla, že som jej nemohla odolať, hneď po prečítaní scenára som sa s ňou stotožnila,“ hovorí Jana Nagyová.

Celý mesiac pred natáčaním som mala trému, ale v okamihu, keď som prvýkrát prišla na pľac a videla som okolo seba pripravený, sympatický štáb, som sa začala cítiť ako vo veľkej rodine, ktorá ma prijala s otvoreným srdcom,“ spomína herečka na svoj prvý deň pred kamerou po dlhom čase.

Zdroj: TASR