Left branding
Right branding

Ste si istí, že si ruky umývate správne? ;-)

Ste si istí, že si ruky umývate správne? ;-)

Dostatočná hygiena rúk by mala byť samozrejmosťou nielen pre lekárov a pacientov, ale aj pre ľudí mimo zdravotníckych zariadení.

Správny prístup a postup môže pritom v bežnom živote zabrániť prenosu baktérií, vzniku mnohých ochorení či zdravotných problémov.

Epidemiológovia zdôrazňujú, že základom zdravia sú hlavne čisté ruky, zdôrazňuje epidemiologička. Tie by sa mali umývať pravidelne, a to aspoň 40 až 60 sekúnd s použitím mydla. Odporúča sa uprednostniť tekuté mydlo pred tuhým, pretože na jeho povrchu sa môžu zhromažďovať baktérie.

Ruky sa majú umývať dôkladne, zvýšená pozornosť sa má venovať miestam medzi prstami a v okolí lôžok nechtov, kde sa usádza najviac mikroorganizmov.

Ruky si treba umyť pod vlažnou vodou, horúca je nevhodná, pretože vysušuje pokožku. Potom si ich osušiť uterákom, prípadne jednorazovými papierovými utierkami. Nimi sa zároveň odporúča zastaviť aj prívod vody, čím sa zabráni priamemu kontaktu ruky s kohútikom.

Papierové utierky odporúčajú odborníci použiť aj na verejnom priestranstve. Elektrické sušiče nie sú vhodné, keďže tie prach a baktérie rozvíria do priestoru. Dobrými pomocníkmi sú aj antibakteriálne obrúsky či gély.

Zdroj: teraz.sk/magazín

Photo: pixabay.com

Ďakujeme za vaše názory

Stiahni si Appku a nalaď sa na rockovú vlnu kedy sa Ti zachce

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Jemné aj v mobile

Aplikácia rádia Jemné je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem