Left branding
Right branding

Jožo Ráž odchádza z Elánu!

Jožo Ráž odchádza z Elánu!

Čo bude robiť zvyšok kapely po odchode Ráža?

Veľkolepé oslavy - 50 rokov účinkovania kapely Elán - a jej halové turné - Elán 50 Tour -, plánované na budúci rok, bude zrejme poznačené rozlúčkovou atmosférou.

Jožo Ráž sa totiž rozhodol, že po poslednom koncerte výpravnej šnúry v pražskej O2 Aréne (20. decembra 2018) skupinu opustí. Nevylučuje síce, že sa raz za čas s muzikantmi niekde objaví, ale ďalšie turné alebo nahrávanie úplne vylučuje.

Jožo Ráž hovorí, že chce skončiť na vrchole slávy. A to je vraj teraz. „Končím, pretože chcem. Tentokrát som rozhodnutý a nenechám sa prehovoriť. Nie som unavený a publikum milujem, ale viem, že končím a hotovo. Seknúť s kariérou je potrebné vtedy, keď vás ľudia žerú. Keď ich už nebudete zaujímať, je neskoro.“

Poslednou možnosťou vidieť kapelu na turné bude v rámci koncertnej šnúry Elán 50 na jeseň 2018.

Čo bude robiť zvyšok kapely po odchode Ráža? „Skupina chce pokračovať, ja ale už nie. Uvidíme, pre čo sa rozhodnú. Urazili sme dlhú cestu, ale ja veľmi na minulosť nespomínam. Proste čo bolo, bolo a je preč. Žijem pre súčasnosť. Hráme už štyridsaťdeväť rokov a musím povedať, že Elán má momentálne stále Elán. O rok oslavujeme päťdesiatiny, ku ktorým chystáme rad monster koncertov. A tie budú súčasne aj rozlúčením s našou činnosťou. Tým proste a jednoducho skončíme. Alebo skončím ja,“ doplnil hudobník.

Zdroj, Photo: teraz.sk

Ďakujeme za vaše názory

Stiahni si Appku a nalaď sa na rockovú vlnu kedy sa Ti zachce

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Jemné aj v mobile

Aplikácia rádia Jemné je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem