Left branding
Right branding

Jeden, druhý, tretí - každý tretí Slovák má kilá navyše!

Jeden, druhý, tretí - každý tretí Slovák má kilá navyše!

Aká je najčastejšia príčina kilogramov navyše? Nepomer medzi príjmom a výdajom energie!

"Nie zákazy a odriekanie, ale rozumné a vyvážené stravovanie, spolu s aktívnym životným štýlom vo forme pravidelného cvičenia, pohybu a športu, sú zárukou uchovania lepšieho súčasného i budúceho zdravia," tvrdí gastroenterológ Peter Minárik.

V súčasnosti takmer polovica Slovákov robí presný opak - popri bohatom príjme energie zabúda na výdaj v podobe pohybu a viac sa venuje práve sedavým aktivitám. 

"Ideálne je športovať každý deň. Ak to nie je možné, tak aspoň každý druhý deň. Venovať sa športovaniu iba občas alebo dokonca iba sporadicky, nedáva veľký zmysel,” pripomína Minárik.

"Počas vytrvalostných dlhších tréningov alebo pretekov sa snažte konzumovať jednoduché, ľahko stráviteľné sacharidy vo forme nápojov alebo gélov. Je vhodné vyhnúť sa konzumácii veľkých dávok vlákniny, proteínov a tukov, aby ste predišli žalúdočnej nevoľnosti a podráždeniu. Nemusí to platiť vždy, počúvajte svoje telo a zistíte, ktoré zdroje energie sú pre vás najlepšie," odporúča tréner Maroš Krivosudský. 

Ako vyplýva z údajov Eurostatu, za obézneho je považovaný jeden z troch Slovákov. Zo štatistík ďalej vyplýva, že čím je Slovák starší, tým je aj ťažší!

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Ďakujeme za vaše názory

Stiahni si Appku a nalaď sa na rockovú vlnu kedy sa Ti zachce

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Jemné aj v mobile

Aplikácia rádia Jemné je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem