Left branding
Right branding

Je najvyšší čas, aby deti nabehli na školský režim!

Rodičia by mali začať s deťmi dodržiavať školský režim už niekoľko dní pred začiatkom školy.

Je však dôležité, aby bol školák oddýchnutý a vyspatý. Tvrdí to detská psychologička a výskumná pracovníčka Mária Balážová.       

Ako radí: "Potrebné je nastaviť si večierku už niekoľko dní pred začiatkom školy na rovnakú hodinu, v akú bude chodiť dieťa spávať počas školského roka."

Zároveň navrhuje, aby si rodičia s deťmi pred začiatkom školského roka sadli a porozprávali sa o tom, čo ich v danom roku čaká.       

Podľa odborníčky je najmä pre prvákov veľmi dôležité, aby poznali prostredie, do ktorého pôjdu. Je dobré prejsť si s deťmi už v predstihu prípadné školské nástrahy.

"Môjmu synovi sa napríklad stalo, že prvý deň nevedel otvoriť aktovku, a tak keď všetky deti desiatovali, on si ju nevedel ani z tašky vybrať," spomína Balážová.       

Deti by mali poznať prostredie, do ktorého idú, teda ako sa napríklad dostanú do triedy či do jedálne. Podľa psychologičky je prvákom potrebné vysvetliť, že budú mať 45-minútovú hodinu, potom prestávku a to sa bude niekoľkokrát opakovať.      

Zdroj: TASR

Photo: unsplash.com

Ďakujeme za vaše názory

Stiahni si Appku a nalaď sa na rockovú vlnu kedy sa Ti zachce

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Jemné aj v mobile

Aplikácia rádia Jemné je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem