Left branding
Right branding

Aj trojročné deti by mali nosiť slnečné okuliare!

Aj trojročné deti by mali nosiť slnečné okuliare!

V ideálnom prípade trávia dnešné deti vonku viac času ako dospelí. To je aj dôvod, prečo absorbujú väčšie množstvo UV žiarenia.

Očný lekár preto odporúča, aby aj deti mladšie ako 3 roky nosili slnečné okuliare s UV filtrom. Samozrejmosťou by mali byť pri pobyte pri mori, ale aj na horách.

"UV žiarenie môže vyvolať nielen popálenie kože, ale aj zápaly rohovky či spojiviek," varuje oftalmológ Marián Halás. Zápaly sa podľa jeho slov prejavujú ostrou bolesťou v očiach, slzením až nemožnosťou otvoriť oči. "Pri týchto príznakoch už treba bezpodmienečne navštíviť oftalmológa, ktorý nastaví liečbu." 

"Ak sa deťom na dovolenke zapália očká či ostanú podráždené po celodennom pobyte na slnku, ako prvá pomoc poslúžia špeciálne kvapky s protizápalovým účinkom. Mnohé z nich sú aj voľnopredajné a určite by mali byť súčasťou cestovej lekárničky," doplnil Halás.

Pre najmenšie deti sú vhodné okuliare s takzvanými strunkovými obrubami, aby im nepadali z nosa. "Rodič by mal dohliadať, aby deti pozerali cez rámy okuliarov a nie ponad ne," radí odborník. Jednoznačne preferuje nosenie kvalitných slnečných okuliarov kúpených v očných optikách.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Ďakujeme za vaše názory

Stiahni si Appku a nalaď sa na rockovú vlnu kedy sa Ti zachce

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Jemné aj v mobile

Aplikácia rádia Jemné je dostupná v App Store a Google Play.